Powrót do naturaqua.fotoblog.pl naturaqua at ownlog '06
Link 05.10.2008 :: 19:55 Komentuj (5)Vallisneria nana

W moim bajorku też się coś dzieje. Mimo małej ingerencji i niezbyt systematycznej obsłudze chwasty rosną sobie w najlepsze i nawet kwitną. Dawniej Vallisneria nana kwitła u mnie w zbiorniku, ale nigdy nie wypuszczała takich kwiatków. Jakby było ich więcej to mogło by to ciekawie wyglądać a tak, to tylko jedyny rodzynek musi mi na razie wystarczyć ;)

Link 25.10.2008 :: 18:18 Komentuj (5)
Dark Forest...Witam,
Po sporej przerwie przydało by się coś pokazać. Jak na razie duży zbiornik służy jako wylęgarnia komarów a ten prezentowany jako przechowalnia roślin. W sumie zbiornik powstał nie z myślą o prezentacji, ponieważ jego losy były różne i na początku wyglądał tragicznie, ale coś tam się udało z niego wycisnąć.

Na początku była to przechowalnia roślin bez CO2 i bez jakiejś zwartej aranżacji, dopiero jakieś dwa miesiące temu postanowiłem nadać jej charakter i stworzyć coś co będzie można pokazać. Nie było to łatwe, bo jak do tej pory nie robiłem zbiorników wyłącznie ze skałami a takowe są dla mnie strasznie trudne do aranżowania w ogóle jestem pełen podziwu dla tych co tworzą w takich wymiarach zbiornika ładne aranżacje, ponieważ dla mnie jest to zbiornik wybitnie nie foremny a jego proporcje cholernie ciężkie do ogarnięcia.

Aranżacja miała tylko jedną sesję, czyli tą co widać a powstała koło maja, także jest to dosyć stara aranżacja jak dla mnie ;)

Zbiornik: 60x30x36 ~ 65l
Filtracja: Eheim Ecco 2234
Oświetlenie: 2x18W T8 Philips 965 + 1x18W T8 AquaGlo
Parametry: pH 6.4 reszta w normie
Chemia: Podmiana 20l + 5 ml PG Hydro Mineral + 9 ml TMG + 15 ppm N + 20 ppm K + 0 ppm P + 6 ml PG Ferro+ (z KNO3, K2SO4, KH2PO4) + dzienne dawki 2ml PG Ferro+, 3 ppm N.
Flora:Taxiphyllum alternans, Microsorum pteropus 'narrow', Anubias nana/bonsai, Vesicularia dubyana, Vallisneria nana, Microsorum Vindelov, Vesicularia montagnei, Eleocharis acicularis, Eleocharis vivipara, Rotala Sp. Green.
Fauna: Nannostomus beckfordi, Apistogramma viejita, Crossocheilus siamensis.

Zabrania się kopiowania oraz przetwarzania wszelkich materiałów z tej strony bez zgody i wiedzy autora.
Copyright by Tomasz Zawół. All rights reserved.