Fotka trochę nie ostra, ale warta pokazania ;)


Tanichthys albonubes

Niezwykle piękna i ruchliwa ryba. Posiada swój charakter i potrafi cieszyć zarówno wyglądem jak i zachowaniem. Starcia samców, stroszenie się przed sobą a także zaloty sprawiają, że chce się na nie patrzeć.
Polecam wszystkim, którzy mają problem z dostępem do bardziej wyszukanych gatunków ryb a znudziły im się już stada neonów bezsensownie pływających po zbiorniku.

Nazwa łacińska: Tanichthys albonubes
Nazwa powszechna: Kardynałek chiński
Występowanie: Chiny oraz Wietnam
Usposobienie: łagodne, nadaje się do zbiorników wielogatunkowych
Rozmiar: 3-4 cm zależnie od płci)
Warunki hodowli: temp. 17-22 C, pH ok. 7.
Name:

Komentarze:

05.07.2012, 04:54 :: 208.23.77.15
cvUySGLLyZ
We wtorek po długich piowukizansach kupiłem filtry(filtr fazy lotnej i ciekłej). W zwykłych sklepach nie mogłem dostać do mojej instalacji. Dopiero w zakładzie gdzie zakładają gaz dostałem oba filtry i kawałek rurki za 20zł. Od razu po zakupie zabrałem się za wymianę. Najpierw spuściłem trochę płynu G12, bo rurkę miałem pękniętą, ktf3ra wchodziła z płynem do reduktora. Trochę ja skrf3ciłem i nowe obejmy założyłem. Następnie zająłem się pękniętą cienką rurką idącą od reduktora do bloku silnika. Nie wiem zbytnio od czego ta rurka była ale gaz nią na pewno nie szedł.W końcu wymieniłem filtry, najpierw ze względu na łatwość dostępu filtr fazy lotnej(Czaja FS) a potem zabrałem się za wymianę filtra fazy ciekłej(Valtek). Chciałem wymienić oringi lecz niestety nie dostałem ich i byłem zmuszony stare złożyć. Zdjąłem jeden waż wychodzący z parownika i idący do filtra fazy lotnej i go przeczyściłem. Patyczkami kosmetycznymi ile dostałem wyczyściłem też to wejście gdzie owa rurka była. Rzeczywiście przypominało to jak mif3d:) Wartałoby kiedyś rozkręcić parownik i go przeczyścić.Reasumując po wymianie wszystkie problemy jak ręką odjął. Można jedynie się doczepić do tego, że jak samochf3d stoi na luzie to obroty falują ale to pewnie załatwiłoby wyregulowanie.Ty masz filtr fazy ciekłej tylko czy lotnej też? Po wymianie filtra robisz regulacje? Spuszczasz olej/maź z reduktora?