Powrót do naturaqua.fotoblog.pl naturaqua at ownlog '06
Link 16.08.2007 :: 18:07 Komentuj (4)Jeszcze jeden zbiornik do kolekcji z serii "Galeria znajomych". Już jakiś czas nosiłem się z zamiarem napisania do Pawła w sprawie zgody na publikację jednej z jego prac i dlatego też jego zgoda sprawiła mi wielką przyjemność. Miło mi zaprezentować zbiornik osoby, którą od zawsze ceniłem, szanowałem i uważałem za jedną z najważniejszych postaci polskiej akwarystyki.
Właścicielem zbiornika jest Paweł Piotrowski.

Dane:
Zbiornik: 90x45x45 ~ 182l
Filtracja: : JBL CristalProfi 250.
Oświetlenie: HQI 2x70 W, 6500 K Venture Lighting.
Parametry: pH 6,7,KH 3, NO3 5ppm, Fe 0,4ppm, temp. 26*C .
Chemia: PG Ferro+, PG Macro, PG Micro, Preis Diskus-Mineralien.
Podłoże: Żwir kwarcowy 2-4mm, piasek.
Flora: Microsorum "Narrow", Rotala spec. "Green", Blyxa japonica, Cryptocoryne undulata, Ammania gracilis, Eleocharis acicularis, Hydrocotyle verticillata.
Fauna: Paracheirodon axelrodi, Trigonostigma espei, Botia sidthimunki, Otocinclus affinis, Microgeophagus ramirezi, Nannacara anomala, Apistogramma macmasteri, Caridina japonica.

Komentarz od autora:
Akwarium pierwotnie miało powstać jako zbiornik biotopowy, z podłożem w całości piaskowym. Jednakże problemy z odpowiednią obsadą ryb zmusiły mnie do zmiany planu. Pojawiła się plaża i zupełnie inne rośliny, nieoczekiwanym wyzwaniem okazało się ustawienie dużego korzenia. Ostateczne ustawienie uważam za najbardziej neutralne. W międzyczasie lewy tylny narożnik został obsadzony Ammanią, na zdjęciu wysłanym na IAPLC jest jeszcze Didiplis. Aranżacja osiągnęła swoją ostateczną postać dwa miesiące temu i w obecnej chwili jest w trakcie likwidacji.

Zabrania się kopiowania oraz przetwarzania wszelkich materiałów z tej strony bez zgody i wiedzy autora.
Copyright by Tomasz Zawół. All rights reserved.