Powrót do naturaqua.fotoblog.pl naturaqua at ownlog '06
Link 16.09.2007 :: 22:28 Komentuj (3)
Kolejna wyprawa… czysta przyjemność.W natłoku pracy i durnej pogoni za kasą nie było czasu myśleć o jakich kolwiek wyprawach, ale w końcu udało się i przy okazji odwiedzin rodziny, zwiedzić kolejną część roztocza.

Tym razem wybór padł na dwa miejsca. Pierwsze to północna cześć Lasów Janowskich a ściślej mówiąc okolice Janowa Lubelskiego. Moim obiektem zainteresowania stała się przepływająca tam rzeka Trzebensz. Jest ona lewobrzeżnym dopływem rzeki Białej i płynie na długość ok. 17 km.
Niezwykle dzika i naturalna, bogata w różnorodne zatoczki i rozlewiska, zamieszkała przez bobry, które w dużej mierze wpływają na kształt i dzikość tych rozlewisk.

Niestety fotek z tego rejonu mam mało ponieważ to był tylko przystanek w drodze do ważniejszego punktu wycieczki… ale o nim później.

Druga część wyprawy to Rezerwat „Imielty Ług”. Ogromy Rezerwat Przyrody posiadający dwa wielkie stawy oraz wielki połacia torfowisk.
Nie będę lał tu wody, bo nie ma co pisać… tam trzeba po prostu być!!Zabrania się kopiowania oraz przetwarzania wszelkich materiałów z tej strony bez zgody i wiedzy autora.
Copyright by Tomasz Zawół. All rights reserved.