Wiatr od wschodu ;)Witam,

Trochę minęło od ostatniej aktualizacji tego zbiornika, ale wcześniej nie było co pokazywać. Ogólnie zbiornik zalatuje niezłą tandetą, ponieważ nie ma w nim nic co mogło by szokować. Wszystko co tu zostało zastosowane to rzeczy znaleźne lub zdobyczne. Pleśniejący korzeń wydarty z lasu, rośliny z poprzedniego aranżu, plus to co udało mi się zdobyć od znajomych, podłoże… brudny żwir a o nawożeniu już nie wspomnę :/ Cała chemia to podróbki, począwszy od makro i skończywszy na mikro, nawet moje ulubione TMG musiałem zamienić na jego 10-cio krotnie tańszy odpowiednik z allegro, ale niestety umowa jaką podpisałem w czerwcu wymusiła na mnie ostre cięcia kosztów i miałem do wyboru, albo wstrzymać wszelkie zakupy na akwarystykę, bądź zlikwidować aranż, ale że trochę mi się podobał więc wybrałem tandetę i męczarnie :)
To co się działo w tym zbiorniku wprawiło mnie w wielkie zdumienie, bo takiego syfu dawno nie widziałem u nikogo. Sinice, okrzemki, krasnorosty to był standard. Jeszcze 1,5 miesiąca temu wszystkie korzenie były pokryte 0,5cm warstwą tych ostatnich, ale jakoś udało się je zeskrobać a nowe już się nie pojawiają.
Teraz jest chwilę spokoju i mam nadzieję, że potrwa on trochę dłużej.

Jak na razie wszystko rośnie, tylko prawy przód ostatnio został zmieniony ze względu na trefny Lilaeopsis, który w ogóle tam nie rósł. Jeszcze czekam aż Vallisneria nana przebije się łaskawie z tylnych partii i będzie to co chcę osiągnąć.

Białe pokrycie kamieni i mchu to sprawka pielęgniczek, które roznoszą go po całym zbiorniku, także odradzam robienie piaszczystych plaż przy tych rybach ;)

Zapraszam do ostrego komentowania… jestem otwarty na wszelkie sugestie :)
Name:

Komentarze:

20.02.2008, 10:59 :: 79.187.172.158
Janusz
Wyszło świetnie i nie za bardzo wiem co można by skrytykować. Jeśli możesz napisz coś o zbiorniku (litrarz flora fauna oświetlenie )
Pozdrawiam J

19.02.2008, 19:42 :: 87.206.74.72
Maciek M.
Tomku aranż bombastic fantastic jak zawsze ;D Czekam na finał z niecierpliwością!

14.02.2008, 13:23 :: 85.11.113.130
Sergiusz Kowalew
Zbiorniczek wyszedł świetnie.Również,nie dawno stanąłem,przed dylematem czy robić coś na wzór pracy z 16 miejsca IAPLC,czy jednak coś innego.Niestety w moim przypadku zabrakło odpowiedniego drewna i zrobiłem coś innego.Pozdrawiam i czekam na fotkę finałową.