Powrót do naturaqua.fotoblog.pl naturaqua at ownlog '06
Link 14.02.2008 :: 12:56 Komentuj (3)
Wiatr od wschodu ;)Witam,

Trochę minęło od ostatniej aktualizacji tego zbiornika, ale wcześniej nie było co pokazywać. Ogólnie zbiornik zalatuje niezłą tandetą, ponieważ nie ma w nim nic co mogło by szokować. Wszystko co tu zostało zastosowane to rzeczy znaleźne lub zdobyczne. Pleśniejący korzeń wydarty z lasu, rośliny z poprzedniego aranżu, plus to co udało mi się zdobyć od znajomych, podłoże… brudny żwir a o nawożeniu już nie wspomnę :/ Cała chemia to podróbki, począwszy od makro i skończywszy na mikro, nawet moje ulubione TMG musiałem zamienić na jego 10-cio krotnie tańszy odpowiednik z allegro, ale niestety umowa jaką podpisałem w czerwcu wymusiła na mnie ostre cięcia kosztów i miałem do wyboru, albo wstrzymać wszelkie zakupy na akwarystykę, bądź zlikwidować aranż, ale że trochę mi się podobał więc wybrałem tandetę i męczarnie :)
To co się działo w tym zbiorniku wprawiło mnie w wielkie zdumienie, bo takiego syfu dawno nie widziałem u nikogo. Sinice, okrzemki, krasnorosty to był standard. Jeszcze 1,5 miesiąca temu wszystkie korzenie były pokryte 0,5cm warstwą tych ostatnich, ale jakoś udało się je zeskrobać a nowe już się nie pojawiają.
Teraz jest chwilę spokoju i mam nadzieję, że potrwa on trochę dłużej.

Jak na razie wszystko rośnie, tylko prawy przód ostatnio został zmieniony ze względu na trefny Lilaeopsis, który w ogóle tam nie rósł. Jeszcze czekam aż Vallisneria nana przebije się łaskawie z tylnych partii i będzie to co chcę osiągnąć.

Białe pokrycie kamieni i mchu to sprawka pielęgniczek, które roznoszą go po całym zbiorniku, także odradzam robienie piaszczystych plaż przy tych rybach ;)

Zapraszam do ostrego komentowania… jestem otwarty na wszelkie sugestie :)


Zabrania się kopiowania oraz przetwarzania wszelkich materiałów z tej strony bez zgody i wiedzy autora.
Copyright by Tomasz Zawół. All rights reserved.