Iwagumi na 93%
Oto to co stworzyłem ostatnio w piwnicy. Zwykłe, nudne i usypiające Iwagumi. Zbiornik nie jest jeszcze skończony, bo jak widać czeka na obsadę i na ostatnie przycinki mchów, ale zarys myślę, że już widać :)
Wszyscy mówią, że jak Iwagumi usypia to znaczy, że jest dobre... ja jak idę w te upalane dni do piwnicy i siadam przed zbiornikiem z paroma browarami to po jakimś czasie usypiam. Nie wiem, czy to wina browarów, czy zasługa Iwagumi, ale coś z tym jest :)

Bałem się, że nie wyrobie się z tym aranżem do zimy a mam piwnicę nieogrzewaną, ale jakoś się udało i nawet zostało jeszcze trochę czasu na wariancje.
Mile widziane wpisy i komentarze ;)

Zbiornik: 90x45x45 Opti 182l
Filtracja: Eheim Professionel II 2028
Oświetlenie: 1x39W T5 SYLVANIA AQUASTAR, 2x39W/860 T5 SYLVANIA LUXLINE PLUS.
Parametry: pH 6.4 reszta ???
Chemia: Podmiana 50l + 12 ml + czarna magia.
Flora:Hemianthus callitrichoides, ELEOCHARIS ACCICULARIS i mech chyba christmes.
Fauna: Gupiki... całe trzy i kosiarki no i Fire Red-y.
Name:

Komentarze:

05.07.2012, 06:15 :: 23.22.59.71
EnQAwifhVjvtYYQjTVG
pisze:Obawiam się, że polscy ekcrepsi jednak mf3wili o tym, że do wybuchu nie doszło. Nie negowali, że do jakiegoś tam wybuchu doszło ale nie w bezpośredniej bliskości reaktora. Jak się wyraził prof. Turski w tvn24 w wyniku wybuchu ranne zostały trzy osoby bo stłukła się szyba Takich przykładf3w bagatelizowania sytuacji jest znacznie więcej. Krzysztof Dąbrowski z Centrum ds. Zdarzeń Radiacyjnych w piątek twierdził, że wprowadzenie w Japonii alarmu atomowego nie ma żadnego związku z obiektami jądrowymi . Zdaniem polskich ekspertf3w sytuacja jest stabilna i po prostu realizowane są istniejące procedury. Nawet komunikat Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, w ktf3rym określa się sytuację jako niestabilną, nieprzewidywalną i poważną nie robi na nich wrażenia Niestety nie mamy co liczyć na obiektywne przedstawienie sytuacji w japońskich elektrowniach atomowych przez polskich ekspertf3w. Chcą się czegoś dowiedzieć możemy liczyć tylko na zagraniczne media. Mam wrażenie, że dla polskich ekspertf3w awaria w Fukushimie po prostu nie powinna się w tym momencie zdarzyć. Wszystko szło dotąd gładko, zapomnieniu trochę uległa trauma Czarnobyla. Dwie największe partie polityczne właściwie dogadały się w sprawie budowy w Polsce elektrowni atomowej. Wśrf3d ich wyborcf3w też panuje raczej konsensus, chociaż powody są rf3żne. Niezależnie czy będzie to nienawiść do Rosji czy wiara w postęp cywilizacyjny z atomem jako jego integralną częścią sprawa budowy wydawała się przesądzona. Awaria w Fukushimie stwarza niespodziewanie okazję na ponowne przemyślenie sprawy. Nic więc dziwnego, że ekcrepsi reagują w sposf3b najbardziej radykalny: po prostu negują jakiekolwiek zagrożenie. Przekaz idący z ich strony jest jasny, nie ma awarii, energia atomowa jest bezpieczna I co z tego, że fakty temu przeczą. Tym gorzej dla faktf3w.Nie bądźmy naiwni, tu chodzi o wielkie pieniądze. Niespodziewanie przed polską atomistyką zaczęły otwierać się bramy raju, szansa na rozwf3j zawodowy, granty i świetnie opłacane stanowiska. A tu nagle coś brutalnie może je ponownie zatrzasnąć. Nie powinna więc dziwić ostra i głupia reakcja środowiska . Polscy ekcrepsi bowiem nie mf3wią o tym co się dzieje w Japonii ale o zaletach atomu w Polsce Dziś zaczynam dostrzegać zmianę strategii, pierwszy gniew chyba już minął i teraz czeka nas zmasowana kampania pod tytułem jaki to atom jest bezpieczny. Już się zaczynają relacje ze Świerku Minister Graś zapewnia jako to bardzo Polacy są za atomem. Rzetelność niestety musi polec gdy w grę wchodzi większy cel .

01.08.2009, 14:28 :: 83.5.37.231
aqua-nature
Jak zwykle bardzo udana aranżacja Tomku ;)

19.07.2009, 21:38 :: 212.76.54.61
Paweł Piotrowski
Jak już wspominałem. Przyjemnie się ogląda. Czekam aż się obsada rybek zmieni.
PS.Jakbyś dał radę odsunąć zbiornik od ściany, to byś wtedy mógł ładniej tło podświetlić.

17.07.2009, 18:51 :: 84.38.91.167
naturaqua
Dzięki Sergiusz.
Wrocław? Znaczy zlot KMRW? Ciekawi mnie ten ogród botaniczny. Z chęcią odwiedziłbym to miejsce, ale to ponad 500 kilosów i chyba nie dam rady.


17.07.2009, 16:45 :: 93.176.214.41
Sergiusz Kowalew
Super to Tomku wygląda.
Korzystając z okazji mam pytanie ;)
Wybierasz się na spotkanie do Wrocławia ??